Sabona produkuje bransoletki od ponad 50 lat i do tej pory sprzedała na całym świecie 11 milionów sztuk. Bransoletki są noszone przez wyczynowych sportowców, w szczególności uprawiających golf, gdy gracze są narażeni na zmienne warunki atmosferyczne, co może powodować problemy ze stawami.

Magnesy są od wieków używane w różnych kulturach przez tych, którzy wierzą, że magnes noszony na ciele zapewnia im dobre zdrowie. Teoria mówi, że terapia magnesem może przynosić dobre rezultaty dla systemu krążenia oraz ogólnej cyrkulacji krwi w organizmie.

Miedź jest zasadniczym metalem (pierwiastkiem, który w organizmie występuje tak samo jak żelazo, czy magnez), którego organizmy potrzebują do funkcjonowania. Jak wszystkie inne pierwiastki metaliczne, nie jest ona produkowana przez organizm. Wielu użytkowników wyrobów Sabona wierzy, że noszenie bransolety rozwiązuje ten problem. Kiedyś miedź była wchłaniana do organizmu z pokarmami. Aczkolwiek z powodu stosowanych obecnie praktyk producenckich i sposobów upraw nie koniecznie tak jest. Miedź jest używana przez właściwie każdą cywilizację licząc od starożytnego Egiptu 4000 lat temu. Wciąż pojawiają się nowe dowody, że wyroby miedziane Sabona posiadają własności przeciwzapalne, co stanowi przedmiot zainteresowania oraz przynosi korzyści tym, którzy cierpią na z powodu różnorakich bólów.

Zwracamy także uwagę, że bransolety Sabona nie stanowią substytutu jakiejkolwiek terapii zalecanej przez lekarza, ale mogą stanowić uzupełnienie takowej.

Produkowane na licencji SABONA RHEUMATIC RELEIF COMPANY LIMITED, Unit 12 Carlton Park Industrial Estate, Saxmundham, Suffolk IP17 2NL, telefon bezpłatny: 0800 374976, Telefon: 01728 605667/8, Faks: 01728 605889, E-mail: info@sabona.co.ukwww.sabona.co.uk

Pasy i Opaski

Pas na plecy Sabona stanowi pas o podwójnym działaniu – dwa pasy w jednym. Pierwszy pas zapewnia podporę i posiada mocowanie Velcro, dzięki czemu pas można wygodnie dopasować, podczas gdy drugi pas może zostać ściągnięty zależnie od potrzeb osoby noszącej, co daje dodatkowe podparcie. Żeberka wszyte do tylnego panelu zapewniają dodatkowe podparcie i ochronę części pleców, co wymusza właściwą postawę i w końcu wykorzystana miedziana tkanina zapewni właściwą ciepłotę, co przyspieszy proces rehabilitacji. Gdy osoba nosząca nabiera sił w osłabionej strefie pas może być stopniowo luzowany tak, aby ciało mogło powrócić do właściwego stanu zdrowia.

Opaski z wszytą miedzią są przeznaczone do przynoszenia ulgi w bólach mięśniowych i stawowych. Opaski zawierają Miedzianą Izolację Cieplną TCi, która gra istotna rolę w procesie leczenia. TCi zawiera czystą miedź wolną od niklu, która jest wpleciona do specjalnego rodzaju tkanin. Miedź w TCi przewodzi naturalne ciepło, gdy ciało ogrzewa ją i magazynuje w tkaninie co zapewnia szybką rehabilitację.

Opaski mogą pomóc w przypadku

  • Reumatyzmu i artretyzmu
  • Kontuzji wywołanych nadmiernymi ćwiczeniami fizycznymi
  • Ogólnego zmęczenia stawów i mięśni
  • Dużego wysiłku w trakcie ćwiczeń fizycznych
  • Wystąpienia chłodu poprzez zapewnienie ciepłoty